2015. január 31., szombat

Második fejezet - Újra otthon

Íme a második fejezet. Az elsővel ellentétben ezt egy kicsit módosítottam (mind a szereplőn, mind egy-egy leíráson, de a cselekményre ezek nincsenek hatással), hátha így jobb lesz, illetve igyekeztem kijavítani az esetlegesen felmerülő stilisztikai és ha nem is helyesírási, de olyasmi hibákat is. Remélem, tetszeni fog. Jó olvasást!
Lilyanah Potter
   ___________________________________


Kezemből kiesett a levél, mikor a földre rogytam. Párat fordult a levegőben, ahogy a szellő játékosan belekapott, majd puhán landolt mellettem a fűben. Ismét a bélyegzésre néztem.

Sápadt voltam. Egyre csak a borítékot bámultam. Azonban valami szöget ütött a fejembe…
Lassan felálltam, felemeltem a papírt, és az öklömbe szorítottam, némileg meggyűrve azt. Ez egy mese, egy kitaláció, eszembe sem jutott - vagyis szerettem volna ezt hinni -, hogy úgy igazi lenne, de akkortájt, mikor elkészültek a filmek, a filmstúdió árult ilyen és ehhez hasonló, megvásárolható leveleket, amikből mára egy sem maradt. Egy álom lett volna, ha hozzájuthatok egyhez.
- Melyik féreg küldte nekem? – szegeztem anyának a kérdést, a fogaim közt szűrve a szavakat.
- Tessék? Nem… - Láthatóan meghökkent.
- Nagyon is tudod, mire célzok – sziszegtem. – Valamelyik osztálytársam volt, igaz? Kihasználják a hiszékenységemet, hogy gúnyt űzzenek belőlem azok a… - Szemeim szikrákat hánytak a dühtől.
Ennél a pontnál azonban anyát is elkapta a pulykaméreg.
- Kisasszony, hogy beszélhetsz ilyen hangnemben?! – emelte fel a hangját. Bezzeg neki szabad…
- Ha nem továbbítanál ilyen hülyeségeket, akkor talán…
- Ha nem nyugszol le, nem tudom megmagyarázni…! - vágott a szavamba, de én sem voltam rest, hozzávágtam a küldeményt és felcsörtettem a szobámba.

Hogyan is dőlhettem be? Hacsak egy fél pillanat erejéig is, de akkor elhittem, hogy tényleg igaz lehet ez. Nem is amiatt akadtam ki, hogy nem kaptam egy olyan eredeti levelet évekkel ezelőttről, amit a fránya muglik nyomtattak, hanem a lehetőség miatt, hogy talán mégis... Hogy az az egész tényleg létezik, hogy igaz a történet… De nem, és fájt felébredni. Tudom, botorság, hisz lassan tizenhat éves leszek, de szeretném hinni, hogy nem puszta kitaláció. Pedig az. Egy ötlet, mely J. K. Rowling fejéből pattant ki, egy vonatúton. Fikció. Valótlan. Mese.

Ledobtam magam az ágyamra, és könnyeimmel küszködve leemeltem a polcról a Bölcsek kövét. Ez nagy szó, hisz elég ritkán sírok. A fájdalmat inkább magamba fojtom. Ilyenkor reggel felkelek, és a tükörbe nézek. Elmosolyodom. De a másomon ez csak fintorként látszik. Nagy levegőt veszek, majd kilépek az ajtón. Álarc be. Ha feltettem, a büdös életben nem fog tudni leolvasni az arcomról senki semmilyen valós érzelmet, amíg én úgy nem döntök.
Meggondoltam magam. Az asztalomról a zsebembe süllyesztettem a mobilom és a fülesem, tollat, ceruzát, radírt, kezembe fogtam a vázlatfüzetemet, és kinyitottam az ablakomat. Volt egy ilyen kis, egyméteres erkély-szerű valamim, annak a korlátjára felálltam, és rutinosan felkapaszkodtam a tetőre. Sokat szoktam itt lenni. A közepén leültem, a fülhallgatót a fülembe dugtam és bekapcsoltam a telefonomon a zenét. Ez mindig segített. Imádom a zenét, hallgatni is, csinálni is, bár nem éppen ugyanazt a műfajt. Ha lehet ilyet mondani, zenei tekintetben mindenevő vagyok. A leglassabb, leglágyabb zenétől kezdve meghallgatom az olyanokat is, amikben tengernyi szöveg van, de csak hörgést lehet észlelni. Jöhet bármi, legyen pop, rock, metál, dubstep, electro, hiphop, rap… Persze, van olyan, amit nem szeretek, vagy kevésbé kedvelek, de ez nem műfajtól, hanem magától a számtól függ. Viszont játszani... Kiskorom óta hegedülök. Az a csodaszép dallam, melyet elő lehet varázsolni a fatestből... Leírhatatlan. Ott állni, egyenes tartással, kezemben a hangszer, a vonó mintha a karom hosszabbítása volna. Lehunyom a szemem és elkezdem. Eggyé válok a hegedűmmel, érzem a rezgéseit, átjárja a testemet a gyönyör, és nincs az a hang, ami kifoghatna rajtam. Egy álom. 
Ha már itt tartunk, énekelni is szeretek - csak nem tudok. Ha rákezdek, csak elrontom az összképet. Az a csoda, ha a tengernyi hamis hang között találni egy-egy tisztát, és ezt minden körülöttem élő hevesen bizonygatja is.

Az ölembe fektettem a füzetemet, és rajzolni kezdtem. A nyári szellő a hajamba kapott, simogatta az arcomat és semmi másra nem figyeltem, csak az érzésre, ami átjárt. Nem tudtam, mit csinálok, nem láttam át, csak a vonalakra, és azok ívére koncentráltam., nem törődtem semmi mással.
Arra figyeltem fel, hogy fázom. Kezdett hűvös lenni, a Nap is lement már, alig láttam valamit. Óvatosan visszamásztam a szobámba, besötétítettem, majd villanyt kapcsoltam. Csodálkozva néztem a papírra, vagyis a művemre. Egy arc volt rajta. Harryé, minden egyes részlete pontosan úgy festett, mint a képzeletemben élő fiúé. Elmosolyodtam. Ha valamit, embert sosem tudtam rajzolni, sőt, igazából semmit sem fejből, embert meg pláne, még másolni sem. Mást igen, de... Az sem valami fantasztikusan. Viszont, ha elkapott az a leírhatatlan érzés, amire szükségem volt, akkor tudtam. Általában a velem szemben lévő tájat, ugyanis az az, ami úgy igazán ment. De ha nem volt meg az érzés, a négy éves szomszédom is lekörözött.
 És még soha sem sikerült ilyen arcot rajzolnom.

Anya lépett be az ajtómon. A hangra összerezzentem, és összevontam a szemöldököm. Leült az ágyamra, de én állva maradtam. Elhatároztam, hogy megvárom, amíg megszólal. Most nem én fogok kezdeni.
Sóhajtott egy nagyot. Egyfajta kettősség tükröződött rajta. Fáradt volt, és gondterhelt, de valahogy mintha jó kedve lett volna, hiszen mosolygott. Nem, nem műmosoly virított arcán, hanem igazi.
- Csak bontsd ki… Kérlek, és olvasd el. Bízz bennem – tolta elém a kissé gyűrött levelet.
A szemébe néztem. A szeme… Zöld volt, de mint a legszebb pázsit. Úgy csillogott, mintha ezernyi kristályból állna, az övénél gyönyörűbbet még aligha láttam. Tudtam, hogy ez a szem sosem tudna hazudni nekem…
Sóhajtottam egy nagyot, a szám kiszáradt. A szívem is szaporábban kezdett verni, a torkomban pedig gombóc nőtt. Mi lehet ez? Óvatosan feltörtem a pecsétet – már amennyire ezt a műveletet végre lehet hajtani így -, és lassú mozdulatokkal bontogatni kezdtem.


Kedves la Belle kisasszony!
Értesüléseink alapján hivatalos tárgyalásra kell Önt beidéznem, melyre július 27-én, tizenegy órakor kerül sor. Kérem, a fenti időpontban pontosan jelenjen meg a Mágiaügyi Minisztériumban, hogy ügyének végére járhassunk, és bebizonyosodjon az igazság. Addig is minden jót kívánunk!

Szívélyes üdvözlettel, 

Elizabeth Smith

Varázshasználati Főosztály


Elkerekedett szemekkel néztem a papírra. Ez most mi a fenét jelentsen?! Gondolom, anya látta értetlenkedő tekintetemet, és elkezdett magyarázni.
- Igen, kislányom, ha nem is tudod, de el kell hinned. Ez igazi, minden, tényleg létezik az a világ, az iskola. Minden – kezdte halkan, szelíd mosollyal az arcán.
- De… ez nem csak egy könyv? Mese! – ellenkeztem.
- A könyvek le vannak védve egy bűbájjal, hogy ezt higgyék azok, akik nem lehetnek a részesei.
- Akkor te..? Vagy… Te is..? – tátottam el a számat. Nem lehet igaz. 
- Igen – bólintott halvány mosollyal, majd komolyságot erőltetett magára. Hitetlenkedő arcomat látva hozzátette. - Megmutassam?
Aprót bólintottam. Még mindig nem sikerült elhinnem, hisz ezt hogyan is lehetne? Majdhogynem lehetetlen feladat lenne.
- Akkor figyelj… - Előhúzott a zsebéből egy hosszú, vékony, gyönyörűen megmunkált, vésetekkel díszített fadarabot. Egy pálcát, de nem olyat, mint amiket a filmekben láthat az ember. Volt valami különös aurája, valami, amitől úgy festett, mintha élne, lélegezne.
- Na ne… - akadt el a szavam. - Nem lehet… Képtelenség.
- Na de. – Elmosolyodott a reakciómon. – Még mindig nem hiszed? Lumos - intett a pálcájával, aminek hegyén apró láng gyulladt.

Ugrottam egyet, majd megpróbáltam felkaparni az államat a padlóról – hiába. Végül remegő hangon szólaltam meg:
- Asszem, kénytelen vagyok… - préseltem ki magamból, egy cseppnyi hitetlenkedéssel a hangomban. – De még mindig nem értem. Mi ez a levél?

- Ez hosszú történet… De akkor kezdem az elején. Tudod, én is a Roxfortba jártam, ott ismerkedtem meg apáddal. Én hollóhátas voltam, ő mardekáros. Elvégeztük az iskolát, pár év múlva pedig jöttél te. Apádat aznap este láttam utoljára. Ő kérte, hogy az én vezetéknevemet kapd, mert az szebb. Nem értettem, mit akart ezzel, de belementem. Aztán minden nyom nélkül eltűnt. Kerestem, kutattam, de semmit nem találtam, mintha a föld nyelte volna el. Amikor nagyobb lettél, annyira, hogy a nagyszüleidnél hagyhattalak téged, visszamentem dolgozni. Visszavettek a kis kviddicscsapatba, de alig egy év múlva feloszlott. Új munka után kellett néznem. Elvégeztem az aurorképzőt és fel is vettek. Szerettem ott lenni. Aztán tizenegy éves lettél, de semmi leveled nem jött azon a nyáron. Nem tudtam elhinni. Elmentem a Roxfortba, de a Nagy Nyilvántartókönyvben sem szerepelt a neved. Azt hittem, sőt, biztos voltam benne, hogy kvibli vagy. Nagy nehezen elintéztem, hogy áthelyezzenek Magyarországra dolgozni, és ideköltöztünk – sóhajtott. Nagy levegőt vett, és nem hagyta, hogy félbeszakítsam, folytatta is. - Aztán a múlt héten… A konyhában… Le akartad tenni a poharadat, de eltévesztetted, és a levegőbe raktad, de a pohár nem esett le. – Ennél a pontnál az állam megint valahol a földön köthetett ki. – Tudtam, hogy valami nem stimmel, ez után nyomoztam. Igen, bevallom, igazad volt, nem túlóráztam – adta meg magát. – Elértem, hogy behívjanak egy „meghallgatásra”…

Nem igazán találtam szavakat. Végül kiböktem az első kérdést, ami eszembe jutott.
- Úgy tudtam, apa meghalt…
- Sajnálom. Úgy gondoltam, neked így lesz a legjobb. Tényleg meghalt, csak születésed után. Háború volt régebben és apád nemet mondott nekik. Nem sikerült minden halálfalót elfogni. Csak erre tudok gondolni... – sóhajtott. Látszott, hogy nehezére esik erről beszélni, ezért inkább nem firtattam tovább a dolgot; szívem fájdalmasan facsarodott össze a gondolatra.
- Ez… ez biztos? Ez az egész… – haboztam. Nem akartam felesleges ábrándokkal hitegetni magam.
- Holt biztos.
- Akkor mire várunk még? Pakoljunk! – ugrottam fel, mire anya elnevette magát.
- Látod, ezt már szeretem – vigyorgott, és magára hagyott engem a csomagolással és a gondolataimmal.

*~°~*

Egész éjjel csak pakoltam, rendezgettem, szelektáltam, szemhunyásnyit sem aludtam. Nappal anyának segítettem a ház többi részével, ebédre is csak egy szendvicset burkoltam be gyorsan, vacsorára azonban pörkölt volt, úgy vetettem rá magam, mint aki egy hete nem evett. A desszert valamilyen diós süti volt, jó vastagon megszórva porcukorral. Annyira fáradt voltam, szerintem elaludtam. Arra keltem, hogy anya ébresztgetett. Felemeltem a fejemet és szembetaláltam magamat önmagammal. Pontosabban a tükörképemmel – a fehér, porcukros tükörképemmel. Belefejeltem a sütibe, tudatosult bennem nevetve. Este azzal a tudattal feküdtem le, hogy reggel korán kelünk, de ez most kivételesen nem zavarta örök hétalvó énemet, mert tudtam azt, amit. Mert hazamegyünk.

Hajnalban befejeztük a pakolást, és tízkor már a repülőn is ültünk. Kellemes út volt, de minden fáradtságom ellenére sem tudtam egy szemhunyásnyit sem aludni. Amint megpillantottam Angliát alattunk, összeszorult a szívem. Majd’ négy éve, hogy nem láttam, és most éppen felé repültünk, ráadásul nem szimplán nyaralni, hanem lakni mentünk vissza. Leírhatatlan érzés volt.
Két és fél óra múlva már javában a taxiban ültünk. Csak úgy ittam magamba az ismerős utcák képét, a forgatagok hangját, és mindent, amihez az úton szerencsém volt. Anya megkérte a taxist, hogy egy kis városnézést is iktasson be, mielőtt a házhoz indultunk. A London Eye valami csodás volt, a Big Ben pedig fenségesen meredt az ég felé - és én mindre rácsodálkoztam, pedig valamikor régen mindennapi jelenségnek számítottak nekem. Megfogadtam, hogy amint tehetem, éjszaka is körbenézek. Az évek során elhomályosodtak, megszürkültek az emlékeim, így olyan volt a visszatérés, a viszontlátás, mintha ennyi év után nyertem volna vissza a szemem világát.
Egyik ámulatból a másikba estem, ahogy otthonunkhoz közeledve felismertem egy-egy boltot, vagy eszembe jutott egy halovány emlék a postáról.

Egyszerűen képtelen lennék pontosan szavakba önteni azt, amit akkor éreztem. Hangulatom akkor hágott a tetőfokára, amikor már csak egy utcányira voltunk házunktól. Megkértem a taxist, hogy álljon meg egy pillanatra, és kiszálltam. Szerettem volna gyalog megtenni azt a pár száz métert, ami még elválasztott gyermekkorom világától. Mélyet szippantottam a hűs szellőből – noha nyár volt, itt, Anglia ezen részén csak ritkán volt hőség, nagyjából két-három hétig és akkor sem olyan volt, mint amihez az elmúlt négy évben kénytelen voltam hozzá szokni Magyarországon. A nyár hátralévő idejében inkább tavaszias idő honolt a város e szegletében, de persze csak akkor, ha szerencsénk volt és éppen nem szakadt az eső. Kezemet rövidnadrágom zsebébe süllyesztettem és lassan ballagva indultam el a járdán, hosszú, vörös hajamba bele-belekapott a hűvös szél, ahogy a házak között sétáltam. Felismertem egykori barátnőmék házát, akik kilenc éves koromban elköltöztek a környékről. A szikrázó kék égen madarak egy csapata húzott át, hangosan csivitelve. De minden véget ér egyszer, még ez az idilli állapot is: a kellemes nyugodtságot kutyaugatás szakította félbe. Azonnal felkaptam a fejem, valahogy olyan ismerősnek tűnt. Még egyet vakkantott, én pedig futásnak eredtem a hang felé. Úgy három ház múlva el is értem a forrását, és a kerítéshez guggoltam.

- Foltos? – kerekedett el a szemem.
Egy keverék kutya állt a kerítés túloldalán, érkezésemre azonnal víg csaholásba kezdett és boldogan vakkantgatott.
- Foltos! Hogy vagy, kislány? – Benyúltam két vas között, mire ő barátságosan megnyalogatta a kezemet: felismert.
Kis termetű, fehér alapon fekete foltos kutyus volt. Azt hiszem, egy éves lehetett, mikor Magyarországra mentünk, így most már hatodik évében kellett járnia. Kora ellenére fiatalosan viselkedett, a hátára vetette magát, jelezve, hogy ennyi év után kijár neki egy kis hasvakargatás. Mosolyogva tettem eleget kívánságának, majd miután alaposan összeborzoltam szőrét, felálltam, és folytattam utamat.
Befordultam a sarkon, majd megint, és mélyet szippantottam a levegőből, mályva és viola illata terjengett benne. Nagy levegőt véve folytattam utamat az utca közepe felé, majd mikor megpillantottam, a szívem kihagyott egy ütemet, és esküdni mertem volna, hogy pár másodpercig lélegezni sem tudtam.

Futásnak eredte és csak a kapu előtt torpantam meg ismét. Ha valami, ez biztosan nem változott. A ház pontosan olyan volt, mint ahogyan az emlékezetemben is élt. Borostyán futott a ház szélein, aminek kellemes, sárgás színe volt. Az épület maga kétemeletes volt - igen, igen, régen jóval többen éltek itt még előttünk. Meg mertem volna esküdni rá, hogy úgy néz ki, mintha egy percre sem hagytuk volna itt, de ez érdekelt akkor a legkevésbé. Lassan sétáltam fel a lépcsőn, és beléptem a házba. A nappaliban is körülnéztem, végigfuttattam ujjaimat az ismerős polcokon, a fal mélyedésein, a képkereteken. Meg kellett magamban állapítanom, hogy rengeteg minden itt maradt még anno.
A teraszajtó felé vettem az irányt és kibaktattam az udvarra. Nem volt túl nagy, de nekem így tetszett. Mint valami dzsungel – állapítottam meg magamban mosolyogva. – Épp, ahogy emlékeztem. Nagy, sűrű ágazatú növények nőttek a keskeny, kövekkel kirakott ösvény két oldalán. A baloldalon szétnyitottam két ágat, és beléptem a zöld közé, a helyemre. Nem volt nagy, épp, csak egy kis zug, de én így szerettem. Közepén volt egy hinta, éppen úgy, hogy alig vertem be a lábam, ha jobban elrugaszkodtam - persze, mikor kisebb voltam, még el sem értem addig. Ha lefeküdtem a földre, tökéletes kilátásom volt a gyönyörű égre. Itt mindig hűvös volt és kellemesen zizegtek körülöttem a levelek. Beültem a hintába: elég nagy volt, hisz nem valami kisgyerekeknek készülő vacak, hanem normális méretű volt. Halkan megnyikordult, és feljegyeztem magamnak, hogy meg kell majd olajozni. Nem hajtottam magam nagyon magasra, de most így volt kedvem. Behunytam a szemem, és lassan kezdtem tényleg elfogadni a tényt: itthon vagyok.

*~°~*

Másnap reggel az ágyamban ébredtem, a szobámban. Nem akartam kinyitni a szemem, hisz tudtam, hogy elszállna a varázslatos álom, amiben részen volt, de végül muszáj volt megtennem. Úgy pattantam fel, mintha legalábbis egy ágyút sütöttek volna el mellettem. Nem álmodtam, tényleg itt vagyok. Nem emlékeztem, hogy kerültem a szobámba, arra meg pláne nem, mikor aludtam el, de ez ebben a pillanatban teljesen hidegen hagyott. Ahogy ott ültem, a régi szobámban, a Nap betűzött a régi ablakomon és a régi padlóra ért a lábam, végre valahára tényleg elhittem. Egy könnycsepp tűnt fel a szemem sarkában, majd végigcsordult az arcomon. Nem töröltem le, noha utáltam sírni, de ez most nem olyan könny volt. A meghatottság, a boldogság örömkönnye, erről az arcomon megjelenő, és lassanként méteresre nagyobbodó vigyor  is árulkodott. Hosszú idő óta nem éreztem ilyen jól magam. Még a szemem, az őszinte szemem, a lelkem tükre is nevetett. Rólam elmondható volt, hogy fantasztikusan, akár egy pillanat alatt el tudok tüntetni minden érzelmet az arcomról, de aki igazán ismert, az mindig kiolvashatta a szememből az igazat. Jó ideje nem volt rá példa, hogy a szemem is olyan istenigazából mosolygott volna.

A sporttáskámból kikaptam a legfeljebb eső ruhadarabjaimat, és magamra rángattam őket. Egy fehér szoknya volt, kék tintapacákkal, és egy ujjatlan felső. Végignéztem magamon, és vállat vontam: nem igazán érdekelt, mi van rajtam, most teljességgel hidegen hagyott, még úgy is, hogy utáltam a szoknyákat. Lesiettem a konyhába, és magamhoz vettem egy banánt. Rábámultam a kezemben lévő gyümölcsre és felnevettem a választásomon, majd egy vállrándítás kíséretében kimentem az udvarra, hogy elfogyasszam a reggelim. Úgy véltem, anya még alszik, ezért nem akartam zajongani, így lefeküdtem a hűvösbe, és nekiláttam a falatozásnak. Ha valamit nem lehet elmondani rólam, az az volt, hogy keveset ettem. Igenis sokat ettem, csak ez alkatomból kifolyólag nem látszott meg. Volt, hogy kétszer is repetáztam egy-egy vacsora alkalmával. Anya sosem értette, hova tüntetem azt a  temérdek mennyiségű ételt; ilyenkor megegyeztünk, hogy biztosan a kutya eszi meg, noha nem is volt kutyánk, majd folytattam az evést.
Már kilenc óra lehetett, mire meghallottam anya motozását, így mosolyogva feltápászkodtam és elindultam befelé. A konyha mellé lopóztam, és megálltam, majd megvártam a megfelelő pillanatot, és…
- VÁÁÁ – vetettem magam anyára, mire ő felsikkantott. Vigyorogva hátráltam egy lépést, nehogy utolérjen az éppen kezében tartott tálcával.
- A szívbajt hoztad rám! Hihetetlen… Olyan vagy, mint egy nagyra nőtt gyerek! – dohogott, de azért egy mosoly bujkált a szája szegletében.
- Bocsánat, nem akartam! – feleltem a megbánás legkisebb jele nélkül, mire megforgatta a szemét. – Jó-jó, már itt sem vagyok! – nevetve indultam el a szobámba.

*~°~*

A következő három nap pakolással telt. Időnként tettem egy-egy sétát a környéken, de ezek nem voltak valami hosszú életűek. Aztán a harmadik nap este anya bejött a szobámba, nem mintha eddig nem lépte volna át a küszöbömön, de ezúttal kifejezetten látszott rajta, hogy nem pakolási céllal keresett meg.
- Tudod, hányadika van ma? – kérdezte meg, mintegy mellékesen, amikor tudtam, hogy egyáltalán nem az.
- Öhm… - ráncoltam a homlokom. – Őszintén? Nem.
- Huszonhatodika – nézett a szemembe.
- Tényleg! – csaptam a homlokomra. – Hogy felejthettem el… Holnap lesz a meghallgatás. – A mondat végére elcsuklott a hangom. Ha ez igaz, akkor… A legjobb formámat kell hoznom. Nem akarok csalódást okozni anyának – gondoltam, ahogy a zöld szempárba néztem.

Mondanom sem kell, rémesen aludtam. A holnapi nap gondolatára is görcsbe rándult a gyomrom. Amikor hajnali három óra táján sikerült elaludni, még az álmom sem volt nyugodt, sőt, különösen bizarr volt, meg kell hagyni. Nem sokra emlékszem belőle, de az határozottan rémlik, hogy egy sötét teremben állok, körülöttem, magas padokon ezer meg ezer arctalan ember…
Hajnali ötkor riadtam fel, jeges verejtékben fürödve. Mivel nem sikerült visszaaludnom, úgy döntöttem, hogy elkezdek készülődni, ezért kikászálódtam az ágyamból és a szekrényemhez léptem. Kerestem egy fehér blúzt és egy ép farmert, majd lebattyogtam a földszintre. Szépen kivasaltam, hogy ne legyen gyűrött, majd miután magamra kaptam a ruhákat, beszabadultam a fürdőszobába. Muszáj volt kezdenem valamit a loboncommal. Ha egyenes lett volna, vagy loknis (arról nem is beszélve, hogy szebb), nem kellett volna törődnöm vele, de nem mehetek szénaboglyaként egy meghallgatásra. Nem volt göndör, inkább hullámosnak, ha lehetett nevezni, de igazából egy kiállhatatlan kis görcs volt, ami úgy állt, ahogy éppen kedve szottyant, általában tincsenként más irányba és más formában. Végül lófarokba fogtam, de nagyon zavart, így kiszabadítottam néhány tincset, hogy azért ne legyen annyira… annyira szabályos, ha lehet ilyet mondani.

A konyhába menve elhatároztam, hogy csinálok reggelit, egy kis pirítóst készítettem, majd facsartam narancslevet. Hiába, így sokkal finomabb, mint amiket a boltban lehet kapni. Anya nagyjából hét órakor jöhetett le, de már nem voltam bent, a reggelijét az asztalra tettem, én pedig kiültem a kertbe. Kellemes, hűvös idő volt, a Nap sugarainak még nem sikerült áttörniük a felhők fátylán. Arra figyeltem fel, hogy anya kijött, és leült mellém.
- Jól vagy? – kérdezte, miközben az arcomat fürkészte.
- Igen, persze – feleltem gyorsan. – Csak…
- Izgulsz – fejezte be helyettem. Bólintottam.
- Nem lesz semmi baj… - Hangja kedves volt, miközben végigsimított az arcomon. – Gyere, menjünk be!
Így, utólag az útra már nem igazán emlékszem, merre mentünk. Buszoztunk, metróztunk, gyalogoltunk… Negyed tizenegy volt, mikor befordultunk egy elhagyatottabb részre, a lélegzetem is elakadt egy pillanatra, mikor megláttam. Szinte teljesen úgy nézett ki, mint ahogy a könyvben leírták! Ott voltak a graffitik a falakon, a betört ablakok, az irodaházak, amik felújításra váltak, a kocsma és a… a telefonfülke. Biztos vagyok benne, mágia következménye, hogy így megmaradt. Kinyitottam a fülke ajtaját, ami megnyikordult, és mindketten beléptünk, majd bezártuk az ajtót, mire anya felemelte a kagylót, és tárcsázott: 6-2-4-4-2.

Mikor a tárca csikorogva visszafordult a helyére, egy kellemes, női hang szólalt meg – nem lehetett tudni, hogy készülékből, vagy a telefonfülkéből szól.
- Köszöntöm önt a Mágiaügyi Minisztériumban. Kérem, adja meg nevét és telefonszámát.
- Charlotte la Belle vagyok, auror. Velem van Lieselotte la Belle, aki meghallgatásra idéztek be. – Látszott rajta, hogy nem most használta először ezt a bejáratot, sőt, mondhatni rutinos, gépies hangon mozgott és darálta az adatokat.
- Köszönöm – jött a felelet. – Kérem, vegye el a kitűzőt, és erősítse a talárjára. A minisztérium látogatójaként ön köteles motozásnak alávetni magát, és pálcáját regisztráció céljából átadni az előcsarnok túlsó végében található asztalnál.
Zörgés hallatszott, majd anya kivette a pénzvisszaadó lyukból a kitűzőt, és a kezembe nyomta. Lieselotte la Belle, meghallgatás - tudatta a felirat. Feltűztem a blúzomra. Ekkor tudatosult bennem, hogy a szavak pontosan ugyanazok voltak, melyeket a Főnix Rendjében is olvastam.

Azonban nem maradt több időm elmélkedni ezen, a talaj – vagyis a fülke – megremegett a lábam alatt, és lassan elnyelt minket a föld…

2015. január 24., szombat

Első fejezet - Lehetetlen

Hát, akkor, tessék, itt is az első fejezet. Terveztem, hogy átírom kissé és nem az interneten már fent lévő verziót rakom ki, de egyelőre ötletem sincs, hogy tudnám azt megvalósítani, így marad. Amint megváltoztattam, jelezni fogom, addig is, itt a kezdet. Jó olvasást!
Lilyanah Potter
   ___________________________________

Szerettem olvasni. Az ember ilyenkor teljesen kikapcsolhat, pihenhet - és mégsem. Ilyenkor olyan helyen van, ahol bármi megtörténhet - és mégsem. Hirtelen egy másik világba csöppenünk – és mégsem. Fantasztikus dolog. Ezért nem is értettem, miért számítok kissé, hogy is mondjam… különcnek
Egy más korszakot éltünk. Nem olyat, mint a szüleim idejében, ahol minden plázában volt legalább egy könyvesbolt, és ahol még az iskolában is könyvekből tanultak. Nem. 2020-at írunk. A könyvek szerepét átvették az ebookok, sőt, inkább a hangoskönyvek, hogy még olvasni se kelljen. Lusta népség… Ez volt olyan 2016-ban. Ekkor még csak tizenkét éves voltam. Változnak az idők. Most, december tizenkilencedikén fogom betölteni a tizenhatodik életévemet. 

Olyan idők jártak, amikor ciki volt olvasni, könyvből. Ma már nem létezett olyan történet, ami ne lenne megfilmesítve, ez a generáció pedig kapva kapott rajta, hogy még kevesebbet kelljen a betűket böngészve könyvek felett görnyedni, így szinte csak ezeket nézték. Ráadásul – de ez már tényleg a jéghegy csúcsa – egy éve kifejlesztettek egy új technikát, ami annyiból állt, hogy az öledbe fektetted a lapos szerkentyűt, esetleg leraktad a földre, elindítottad, és az, akár egy hologram, térben kivetítette neked a videót. Akár életnagyságban is megnézhetted a kedvenc filmedet, hisz állítható volt a mérete.

Őszintén, nem értem, és nem is fogom soha. Az iskolákban a legtöbb helyen táblagépekkel tanultak, illetve a szegényebb körzetekben laptopokon. A házit mikrofonnal, illetve kamerával kellett „elkészíteni”, viszont a dogákat tényleg írni, jobban mondva gépelni kellett. Háborogtak is az osztálytársaim, na meg panaszkodtak, hogy leszakad a kezük, egyedül én nem. Ugyanis én a leckéket is kézzel írva adtam be, és olvastam. Regényeket. Papíron, nyomtatva, kézben fogva. Voltak könyvesboltok – talán minden városban három -, de ezek is elég aprók. Hiába, nem volt kereslet a könyvekre. Hozzánk a legközelebbi is két és fél órára volt, így, mikor áprilisban bezárt, kénytelen voltam más források után nézni. Anya megsajnált, és egy héttel később egy kartondobozzal a kezében jött be a szobámba, miközben a házi feladatomat körmöltem, majd – hogy ne zavarjon – ki is hátrált az ajtón. 

Késő este volt, talán tíz óra – nem figyeltem -, és már eléggé fáradt voltam. Igazából csak olvasni lett volna most kedvem, de a legújabb könyvemet is már két napja befejeztem. Jobb híján kinyitottam anya dobozát. Néhány poros, régi újság, pár képeslap, a legalján pedig megpillantottam egy könyv sarkát. Gyorsan kipakoltam mindent, és kiderült, hogy nem is egy, hanem hét regényt kaptam! Az írójuk ugyanaz, a gerincükön pedig számok díszlettek, így azonnal levágtam, hogy egy sorozatról van szó. De ha ez nem is győzött volna meg, amint a borítójukat vettem szemügyre, észrevettem, hogy két szó – egy név – mind a hét címben szerepelt. Harry Potter. Köszönöm, anya!
Leporoltam a köteteket, majd feltettem őket a polcomra, kivéve az elsőt. Lassan nyitottam ki, minden egyes szót, szerzőt, ajánlást, alcímet alaposan megrágva – mint mindig az „új” könyveimnél -, majd olvasni kezdtem. Nem akartam elsietni, de egyszerűen magával ragadott! Vagy éjfélig olvastam, nem bírtam letenni, pedig már a szememet is alig tudtam nyitva tartani. Teljesen elbűvölt engem ez a varázslatos világ. Végül egyszerűen megoldotta helyettem a szervezetem: a könyvvel a kezemben lehelt álmot a szememre az Álomtündérem. 


*~°~*

Nem telt bele egy hét, és fanatikus rajongója lettem a sorozatnak. Esküszöm, ilyen gyorsan még egy könyvet sem olvastam ki, mint ezeket. És ezzel nem volt vége: amint befejeztem a szériát, kezdtem is előröl. Amikor harmadszorra olvastam a hetediket, anya hozott egy doboz DVD-t. Nem más volt, mint a Harry Potter megfilmesítve. Nagyon tetszett az összes film is, a könyvek pedig egyszerűen fantasztikusak voltak. Az Interneten, egy csomó régi oldalt találtam a regénnyel kapcsolatban, és nem apadtak ki. Számomra olyan volt ez, mint valami kincsestár. A többiek mindig nevettek, ha könyvet vittem magammal az iskolába, ezek után meg pláne, hisz mindig nálam volt egy-egy rész. Persze, ők nem érthetik meg. Megátalkodott muglik… 
Nem érthetik. Elmagyarázni is szinte lehetetlen. Az okait sem lehet megmondani, hisz nincsenek neki. Csak érzed, legbelül, és tudod, hogy te is egy vagy közülük. Potterhead vagy. Ők, akik nem is ismerik, egyszerűen nem tudják átérezni. Ha esetleg nagy nehezen rá is veszed, hogy megnézzék az egyik filmet, nem fog tetszeni nekik. Ugyanis belül már eldöntötték, hogy béna, meg se próbálják megérteni. Nem tudják átérezni. De ha megszereted, már nem ereszt el. Mikor jobban, mikor kevésbé, de mindig is szeretni fogod. Mindegy, mennyi ideje ismered. Elvarázsol, és magával ragad. A Harry Potter életérzés. 

*~°~*

Májusban kicsit kevesebb időm volt olvasni, inkább tanultam. Nem szeretek, sőt utálok tanulni, szörnyen lusta vagyok, de ha muszáj, akkor szorgalmas is. És májusban nagyon fontos, júniusban már vége a tanévnek. Igen, nekem is furcsa. Angol vagyok, ott is születtem, de az anyai nagyapám francia - így a nevem is -, most pedig Magyarországon élünk. Apa, legjobb tudomásom szerint még születésem előtt meghalt, így anya vezetéknevét örököltem meg. Lieselotte Z. la Belle. Tizenegy éves voltam, mikor „Európa-szívébe” költöztünk. Nem tudom, miért. Sosem mondott konkrét indokot. Nagyiék Franciaországban maradtak, ezért ketten jöttünk. Emlékszem, késő este volt már.


Amíg anya igyekezett kifizetni a taxit, én elindultam az utca vége felé. Sötét volt, a pár utcai lámpa derengése világította meg az utat, és a köd lepte tájat, halvány fényük hosszú árnyékokat kölcsönzött az utat szegélyező fáknak. Az eső is szemerkélt. Szerettem az esőt, de most minden egyes apró cseppje egy-egy tűszúrás volt a bőrömön a decemberi hidegben. Mint apró gyöngyök csillogtak hajamban a vízcseppek. Csak a kapu előtt vettem észre, hogy az arcomon lecsorgó esőcseppekbe könnyek is vegyülnek. Megsirattam a régi házunkat. Szerettem Londonban lakni. És most, itt voltam egyedül egy nagy, ijesztően idegen épület előtt. Észrevettem, hogy anya közeledik. Felszegtem a fejem, és arra gondoltam, hogy íme, egy új kaland kezdete. Tenyeremmel végigsimítottam a vas mintákon, majd a kilincsre helyeztem a kezem, és lassan lenyomtam azt. Kinyitottam, majd fellépdeltem a lépcsőn és benyitottam a házba. Unokatestvérem bent volt, ő segített költözni nekünk. Amint megláttam, a karjaiba vetettem magam.


Megráztam a fejem, hogy kirángassam magam az emlékeimből. Július közepe volt, nyári szünet, épp az utcán sétáltam, és majdnem összecsókolóztam egy szembejövő fával. Nagyjából öt centi választotta el az orromat a törzsétől, amikor megtorpantam. Komótosan folytattam az utamat hazafelé, hisz, bár este hat óra volt, a Nap még mindig sütött. Befordultam a sarkon, majd bementem a kapunkon. Nem siettem el a dolgot, mivel nem voltam éhes, de ha már megígértem anyának, hogy együtt vacsorázunk szombaton, akkor nem fogok késni… csak egy kicsit. Szerencsére nem volt haragtartó. Sosem tudott rám fél óránál tovább haragudni valamiért, és az is csak ritkaságba ment. 
Halkan belopóztam az ebédlőbe, és leültem az asztalhoz. Amikor anyám észrevett, elmosolyodott.
- Hol voltál? Késtél… - pillantott az órájára. – Egy percet! Hogy képzeled? – Játékosan hadonászott a fakanállal, mire felnevettem. 
Finom volt a vacsora. Jó hideg gyümölcsleves, ami nem is ártott, hisz tikkasztó meleg volt. Egész nap egy ujjatlan pólóban, egy rövidnadrágban, és egy vékony, vászon tornacipőben flangáltam. A parkban voltam egyik osztálytársammal, aki némileg hasonlított rám. Jobban szerette a nadrágot a szoknyánál, és az edzőcipőt a tűsarkúnál. De szinte csak ennyi közös volt bennünk… Összefogta a haját, minden reggel gondosan, szinte tincsenként megfésülve, kiválasztotta a színben passzoló és divatos hajgumiját, időnként hajpántját is, amit felvehet a ruhájához. Fél órát töltött minimum a kinézetének elkészítésével reggelente. Míg én… Majdnem hátam közepéig érő hajamon csak párszor húztam végig a hajkefét, és szabadon hagytam. Minek törődjek vele többet? 
Az egyetlen igazinak mondható barátnőm is elköltözött egy fél éve. 

A szemben lévő falon lógott egy tükör, így most abba néztem bele. Hófehér bőröm tökéletesen hangsúlyozza azt az élénk, narancsosan vörös hajamat. Az egész arcom csupa szeplő, alig van hely, ahol nincs, főleg a szemem alatt és az orromon volt belőlük rengeteg. Olyan furcsa volt az orrom, kicsi a nagy, tengerkék szemeimhez képest. Igen, érdekes színe van, pláne a hajamhoz viszonyítva. Anyától örököltem a külsőm, csak magasabb és sportosabb vagyok nála. Viszont ilyen szeme… senkinek nincs és nem is volt a családban. Még állítólag anya testvérének se, aki valamilyen csatában vesztette életét, jóval a születésem előtt. Csakis apáé lehet. Ebben biztos vagyok. 

A konyhába akartam menni, de megbotlottam a küszöbben és majdnem dobtam egy hasast. Sikeresen megkapaszkodtam a legközelebb eső valamiben – mint kiderült, anya karjában -, így nem valósult meg a kaszkadőröket is megszégyenítő mutatványom. Igen, ez vagyok én. Még a saját lábamban is képes vagyok hasra esni. Elöblítettem a poharam, és töltöttem bele egy kis limonádét, amit lassan, kortyonként meg is ittam. Elmondhatom magamról, hogy gyorsan iszok, anya nem egyszer le is kacsázott, annyira vedelem a folyadékot. De most meleg volt, az ital hideg, minek kellett volna sietnem? 
Anya visszatért a konyhába. A hátam mögötti pultra akartam lerakni a poharamat, de lusta voltam megfordulni, így csak vaktában tettem le. Vagyis azt hittem…
Anya kezéből kiesett a pohár és nagyot csattanva landolt a konyhakövön, ezer meg ezer darabkára törve.
- Mi baj? – kérdeztem riadtan, és melléléptem.
- Se-semmi… - Úgy beszélt, mint aki szellemet látott.
Felkapta a poharamat, mielőtt még megfordulhattam volna, és a mosdóba hajította. 
- Biztosan? Olyan… sápadt vagy – ráncoltam a homlokom. Nem tetszett, ahogy kinéz. Aggódtam érte. 
- Persze, kicsim… - motyogta. – Majd én feltakarítom, nyugodtan mehetsz vissza! – Magára erőltetett egy mosolyt, én pedig hagytam kitessékelni magam a helyiségből. 

*~°~*

Aznap este már nyugodtabbnak tűnt valamivel. Holnap korán elment, a munkára hivatkozva, és csak késő este tért haza. Másnap is. Harmadnap is. Így ment ez egy héten keresztül. Elment, mielőtt felébredhettem volna, és csak tizenegy körül esett be az ajtón. A munkára fogta, és a túlóráira, de én nem hittem neki. Mígnem következő vasárnap… 
Családi kupaktanács. Furcsálltam, mert évente egyszer tartunk, december 31-én, Szilveszterkor. Egyszer-kétszer előfordult már, hogy év közben is beiktattunk egyet-egyet, de az sosem nem jelentett jót. Kissé szorongva ültem ki a kertbe. Volt egy gyönyörű kis tavacskánk, aranyhalakkal. Kis zuhatagja is volt, három éve készült el, azóta teljesen benőtték a növények. De így volt szép. Szerettem hallgatni a víz csobogását, miközben a szellő bele-belekapott a hajamba. Olyan megnyugtató volt. 
Lépések zaját hallottam, majd egy kezet éreztem a vállamon. Anya volt az. Leült mellém a fűbe, és egy ideig csendben néztük a vizet, a halakat. Mindketten tudtuk, hogy valamelyikünknek meg kell törnie ezt a nyugodt, szótlan állapotot. Sóhajtottam egyet, és úgy döntöttem, ez a valaki én leszek.
- Mit csináltál egész héten? Csak azt ne mondd, hogy túlóráztál…
Válaszként csak egy sóhajtást kaptam. Látszott rajta, hogy keresi a szavakat. Alaposan megrágta mindet, csak ezután szólalt meg.
- Kicsim… Elköltözünk. 
Felkaptam a fejem, nem akartam hinni a fülemnek.
- Mi? De… hova? Mikor? Miért? – Hirtelen ezernyi kérdés cikázott át az agyamon, de igyekeztem a legegyszerűbbeket feltenni. Felálltam a földről, és úgy meredtem anyára.
- Jövő héten… Haza. – Gondterheltnek tűnt, és mégis… valahogy megkönnyebbültségtől, sőt örömtől csillogott a szeme, ahogy felállt.
- Haza? Mármint… Angliába? Londonba?! – kiáltottam fel. Ilyen nincs! Nem lehet igaz! Tizenegy éves korom óta vágyakozom vissza, és most, amikor már beletörődtem, hogy nem látom többet, hirtelen kijelenti, hogy költözünk… A legelső döbbenet elmúltával viszont felfogtam, hogy tényleg igaz.

- De anya, hisz ez fantasztikus! – Örömtől sugárzó arccal, nevetve ugrottam a nyakába. Szorosan megöleltem, ő pedig egy lágy puszit lehelt a homlokomra. 
Pár perc múlva, a boldogságtól megrészegülten meredtem a nyugodt víztükörre, de valami ott motoszkált a fejemben. 
- Miért? – tettem fel a logikus kérdést, egy pillanatra elkomolyodva. Valami oka biztos van, hogy így, öt év elteltével egyszer csak visszatérünk szülőhazánkba, otthonunkba.
Feltűnt, hogy kerüli a tekintetem, vagyis inkább zavarban volt. A zsebében kezdett turkálni, majd előhúzott egy kissé gyűrött, sárgás levelet, és átnyújtotta. A szívem kihagyott egy ütemet, ahogy a borítékra bámultam. Ennél egyértelműbb már nem is lehetett volna a címzés, de a figyelmemet a jobb sarkában lévő pecsét vonta magára. Anyára néztem, majd vissza a levére.
- Nem… Az nem lehet… - motyogtam alig hallhatóan, elvékonyult hanggal. – Lehetetlen. Hisz az nem valóság...
Kezemből kiesett a levél, mikor a földre rogytam. Párat fordult a levegőben, ahogy a szellő játékosan belekapott, majd puhán landolt mellettem a fűben. Ismét a bélyegzésre néztem.

Angliai Mágiaügyi Minisztérium